Кошик
883 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

ПРОФТЕХ - інтернет магазин силової техніки
Контакти
ПРОФТЕХ - інтернет-магазин силової техніки.
32302, пр-т Грушевського 46, Кам'янець-Подільський, Україна
+380 (67) 004-43-55
+380670044355
+380 (67) 004-43-55

Особливості переобладнання мотоблока в мототрактор

Особливості переобладнання мотоблока в мототрактор

Особливості переобладнання мотоблока в мототрактор

Згодом багато власників мотоблока приходять до думки про переобладнання його в мототрактор. Відбувається це з різних причин. Комусь бракує сил, щоб керувати важким двоколісний агрегатом, а комусь потрібен ширший функціонал, який мототрактор здатний забезпечити. Наше підприємство, орієнтуючись на потреби споживачів, виробляє комплекти для перероблення в мінітрактор найпопулярніших і придатних для цього мотоблоків. З огляду на те, що процес це непростий і найбільша кількість питань виникає на початковому етапі, ми підготували цю статтю. У ній відповідімо на питання, які найчастіше виникають у покупців кит-наборів.

  • Який мотоблок можна переробити в мототрактор?
  • Які деякі особливості переобладнання?
  • Як вибрати оптимальну комплектацію?

Вимоги до мотоблоків

Який мотоблок можна переобладнати в мінітрактор? Це перше і, мабуть, найважливіше питання. Розберемося за порядком.

1. Комплекти для переобладнання нашого виробництва, ЧП Крючків, призначені для мотоблоків із двигунами водяного охолодження. Мотоблоки з двигунами повітряного охолодження переобладнати за допомогою нашого кит-набору неможливо. Причина — принципово різна конструкція двигуна та мотоблока. Основні відмінності стосуються розташування приводного вала та вала відбору потужності, а також конструкції коробки перемикання передач. Ці відмінності видно на малюнку 1.

Рис. 1. Мотоблок з двигуном водяного охолодження (ліворуч) і повітряного (праворуч)

2. Якщо у вашому розпорядженні мотоблок із двигуном водяного охолодження, перед купівлею комплекту для переобладнання важливо розібратися, чи є в мотоблока вал добору потужності. Це важлива умова для переобладнання. Все ще трапляються мотоблоки з коробкою передач старого зразка, без вала добору потужності. Наявність вала відбору потужності на коробці передач обов'язково! Він має бути розташований за ходом руху, з правого боку, часто може бути закритий кольоровим ковпачком, що виступає приблизно на 5 см. Дивіться малюнок 2.

Рис 2. Червоною стрілкою показаний ковпачок вала відбору потужності

Особливості переобладнання. Модифікації кит-наборів

1) Задній підіймальний механізм на 4 і 5 отворів (болтів).

Якщо ваш мотоблок обладнаний двигуном водяного охолодження та валом добору потужності, розташованим праворуч за ходом руху, — це означає, що переобладнання в мінітрактор можливе. Тепер потрібно правильно вибрати модифікацію кит-набору. Широко поширені мотоблоки з двома типами кріплення коробки перемикання передач до рами мотоблока та двигуна:

  • приєднання за допомогою 2 довгих шпильок;
  • кріплення на 5 болтів (3 вгорі, на плиті між коробкою та двигуном, і 2 внизу).

Від типу кріплення залежить вибір виконання заднього підіймального механізму. Кріплення з 2 шпильками відповідає підіймальному механізму на 4 болти, а кріплення на 5 болтів — підіймальному механізму на 5 болтів.

Рис. 3 Задній підіймальний механізм із кріпленням на 5 болтів. Видно 3 шт.

Рис. 4 Задній підіймальний механізм із кріпленням на 4 болти. Видно шпильки.

2) Знімні та незнімні тримачі ручок керма.

Зверніть увагу на конструкцію шахти коробки перемикання передач із встановленими на ній ручками керування. Ручки можуть бути знімними, прикріпленими на болтові з'єднання або виготовленими як частина шахти.

У разі якщо у вас мотоблок із цільними ручками керування, ймовірно, доведеться виготовити задній підіймальний механізм за індивідуальними розмірами. Ми рекомендуємо для отримання додаткових консультацій звернутися до нашого менеджера.

Рис. 5 Суцільні ручки

Комплектація кит-наборів

Після узгодження перерахованих вище характеристик можна розпочати вибір комплектації кит-набору. Вибір комплектації безпосередньо залежить від низки параметрів:

а) метою використання мототрактора (використання фрези, роторної косарки, лопати відвала);

б) типу кріплення коробки перемикання передач і двигуна (4 або 5 отворів або болтів).

Залежно від переваг замовника є можливість постачання кит-наборів із гідравлічною та механічною гальмівною системою. Як база гідравлічної гальмівної системи використовуються вузли від автомобіля «жарулі». Механічна система, маючи просту конструкцію, забезпечує необхідний ступінь ефективності гальмування.

До базової комплектації кит-набору входить: кермове, рама, основа сидіння, захист, спинка та сидіння, крила, важелі вимикання блока півосьи, гальмівна система (механічна або гідравлічна — на вибір), гальмівний барабан із опорним диском.

Ми виробляємо кит-набори в таких комплектаціях:

  1. Кіт No 1 (базова комплектація).
  2. Кіт No 2 (базова комплектація + задній підіймальний механізм).
  3. Кіт No 3 (базова комплектація + задній підіймальний механізм + комплект для встановлення фрези).
  4. Кіт No 4 (базова комплектація + задній підіймальний механізм + комплект для встановлення фрези + передній підіймальний механізм).
  5. Кіт No 5 (базова комплектація + задній підіймальний механізм + комплект для встановлення фрези + передній підіймальний механізм + комплект для встановлення роторної косарки).

Підсумуємо підсумок:

У мототрактор можна переробити мотоблоки з двигуном водяного охолодження, обладнані валом добору потужності, який розташований праворуч. Під час вибору комплектації важливо звернути увагу на кількість кріплень коробки перемикання передач до двигуна. Якщо ручки мотоблока мають нерозбірну конструкцію, може знадобитися індивідуально виготовлений задній підіймальний механізм.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner